پیاده روی عمومی(14 اردیبهشت- بزرگداشت روز استاد)

پیاده روی عمومی(14 اردیبهشت- بزرگداشت روز استاد)


به مناسبت گرامیداشت مقام معلم و استاد، روز شوراها و روز جهانی کار و کارگر همایش پیاده روی عمومی امروز صبح با حضور رئیس دانشگاه کوثر دکتر"محمد‌علی رباط‌جزی"، رئيس اداره آموزش وپرورش خراسان شمالی "براتعلی حاتمی"، شهردار بجنورد"روح الله براتیان"، اعضای شورای شهر، مدیران برخی دستگاه‌های اجرایی، دانشجویان و دانش آموزان از دانشگاه انقلاب به مقصد بش قارداش برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه کوثر، در اين مراسم که با تلاوت آیاتی چند از کلمات وحی و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران آغاز شد" روح الله براتیان" شهردار بجنورد ضمن قدرداني از حضور شركت كنندگان و آرزوی صحت و سلامت وگرامیداشت روز شورا ها، روز کارگر و هفته معلم اظهاركرد: بخش عمده هزینه‌های شهرداری صرف جمع آور ی زباله و ایجاد قضای سبز می شود که با همت شهروندان در پاکیزه نگهداشتن شهر می‌توانیم شاهد توسعه فضای سبز در شهرستان باشیم. در ادامه "براتعلی حاتمی" رئیس آموزش و پرورش خراسان شمالی ضمن گرامیداشت مقام معلم وقدردانی از همکاران زحمت‌کش آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان ثمره عمر و نتیجه تلاش‌های ما هستند و ما می‌توانیم با هماهنگی بیشتر بین خانه و مدسه،  اولیا و مربیان بیش از پیش نسلی را تربیت کنیم که حافظ آرمان‌های انقلاب باشند. در ادامه این مراسم مهندس" علی اکبری" رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی اذعان داشت: آب مهم ترین کالا و نیاز حیاتی کشور در آستانه بحران است و در راستای حل این مشکل از روش‌های نوین آبیاری که با هزینه دولت برای کشاورزها انجام خواهد گرفت خبر داد و در پایان همه را به صرفه جویی در مصرف آب دعوت کرد. سپس رئیس دانشگاه کوثر دکتر"محمدعلی رباط‌‌‌جزی" ضمن عرض سلام و تقدیم احترام به حاضرین گرانقدر همایش بزرگ پیاده‌روی، ورزش دوستان و ورزشکاران، حامیان سلامت و تندرستی اظهار داشت: افتخار این را داریم که دانشگاه کوثر به عنوان دومین دانشگاه خواهران در شرق کشور بعد از دانشگاه الزهرا در خراسان شمالی، شهر بجنورد مستقر است. یک دانشگاه نوپا و تازه تأسیس که ظرفیت بسیار بزرگ و خوبی برای تربیت بانوان متعهد و متخصص در کلیه امور و زمینه‌های علمی و فرهنگی است. 
وی افزود: این دانشگاه توانست بعد از 5 سال افتخارات و مباهات بسیار خوبی را در زمینه آموزش و علم و فرهنگ کسب کند بطوری‌که اخیراً یکی از اساتید عزیز دانشگاه جزء یک درصد رتبه برتر نانو شیمی جهان شد که این افتخار و ظرفیت بسیار بزرگ و خوبی است برای خراسان شمالی، بجنورد، مردم فرهیخته و علم دوست و دانش دوست بجنورد. امیدواریم با حمایت‌های بسیار خوبی که از مسئولین محترم استانداری و شهر من جمله آقای حاتمی، شهردارخوش فکر و معاونت محترم شهرداری آقای موفق که همیشه در امور فرهنگی مارا یاری کردند انشاالله بتوانیم مساعدت بیشتر بگیریم و افق روشنی برای دانشگاه کوثر رقم بزنیم. سلامت و تندرست و ورزشکار باشید . 
در این همایش پیاده روی عمومی، به قید قرعه به تعدادی از شهروندان هدایای نفیسی اهدا شد که در این میان دکتر مهدی عین بیگی برنده کارت هدیه از شهرداری بجنورد، مریم کریمی کارشناس اداره تربیت بدنی دانشگاه کوثر برنده یک دستگاه دوچرخه از اداره آموزش و پرورش خراسان شمالی که جایزه خود را به هیأت نابینایان استان اهدا کرد و به ده نفر از دانشجویان کارت هدیه از دانشگاه کوثر  اهدا شد.
گفتنی است اجرای موسیقی ،اجرای نمادین حرکات ورزشی دانش آموزان از دیگر بخش های این برنامه بود.